Μοσχάτο 3/05/2020

Ενέργειες για τη Β’ Ξένη Γλώσσα από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο

Επιστολή προς γονείς της ΣΤ΄ Τάξης

Σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με την εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ με αριθ. πρωτ. Φ52/38300/Δ1 από 17/03/2020, σχετικά με τις απαιτούμενες ενέργειες για τη Β’ Ξένη Γλώσσα από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο, κατ’ εξαίρεση, όποιοι/ες έχουν λόγους να επιλέξουν στο Γυμνάσιο διαφορετική 2η ξένη γλώσσα από αυτή που διδάχτηκαν στο Δημοτικό, δύνανται να υποβάλουν αιτιολογημένη γραπτή αίτηση μέχρι την 4η Ιουνίου 2020.

Όποιος γονιός δεν θέλει να αλλάξει τη 2η ξένη γλώσσα του παιδιού του στο Γυμνάσιο, δεν τον αφορά η παρούσα επιστολή.

Πώς θα υποβάλλετε την υπεύθυνη δήλωση:

1. Ηλεκτρονικά: κατεβάζετε τη δήλωση (πατήστε εδώ), γράφετε τα στοιχεία σας και τον λόγο για τον οποίο θα θέλατε να αλλάξει 2η ξένη γλώσσα το παιδί σας στο Γυμνάσιο, την υπογράφετε με το ονοματεπώνυμό σας, την αποθηκεύετε και τη στέλνετε στο mail του σχολείου mail@4dim-mosch.att.sch.gr με το όνομα του παιδιού, την τάξη και το τμήμα που φοιτά.

π.χ. Παπαγεωργίου Ελένη, ΣΤ2΄, Αλλαγή 2ης Ξένης γλώσσας στο γυμνάσιο.

2. Οι γονείς που δεν είναι σε θέση να στείλουν τη δήλωση ηλεκτρονικά, θα εξυπηρετηθούν σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα. Για τον ορθότερο προγραμματισμό και προς αποφυγή συγχρωτισμού στον χώρο του σχολείου, παρακαλούμε διαβάστε πολύ προσεκτικά τις ακόλουθες οδηγίες.

ΤΜΗΜΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΣΤ1΄ [Α-Λ]

ΤΕΤΑΡΤΗ   6/05/2020

ΣΤ2΄ [Α-Κ]

ΠΕΜΠΤΗ   7/05/2020

ΣΤ1΄ [Μ-Χ]

ΤΕΤΑΡΤΗ   13/05/2020

ΣΤ2΄ [Κ-Χ]

ΠΕΜΠΤΗ   14/05/2020

11:00-12:00

ΕΙΣΟΔΟΣ: Από την οδό Χειμάρας και τις σκάλες που βρίσκονται δίπλα στο ασανσέρ και το κυλικείο.

ΧΩΡΟΣ: Γραφείο των δασκάλων, θα υπάρχουν δηλώσεις πάνω στις έδρες και σε απόσταση 2-3 μέτρων. Υπογράφετε και τις αφήνετε στην έδρα έξω από το γραφείο της Διεύθυνσης του σχολείου.

ΕΞΟΔΟΣ: Από τις σκάλες στον κεντρικό τομέα και την οδό Χειμάρας.

ΠΡΟΣΟΧΗ:Αν μέσα στο γραφείο των δασκάλων υπάρχουν πάνω από τρία άτομα, θα περιμένετε σε απόσταση ασφαλείας να αποχωρήσει ο/η πρώτος-η για να εξυπηρετηθείτε. Παρακαλούμε να τηρηθεί αυστηρά το χρονοδιάγραμμα. Μετά το πέρας του χρόνου η εξώπορτα θα κλείνει.

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ: Η είσοδος στο κτίριο να γίνεται μόνο με μάσκα και γάντια.

Σας ευχαριστούμε πολύ για τη συνεργασία