4ο Δημοτικό Σχολείο Μοσχάτου                                                    18/05/2020

Αγαπητοί γονείς του σχολείου,
Σας ενημερώνουμε ότι δεν έχουμε παραλάβει κανενός είδους εξοπλισμό για την εξ΄ αποστάσεως εκπαίδευση. Για να μην υπάρξουν παρανοήσεις και μετά από επανειλημμένα τηλεφωνήματα και mail που δεχόμαστε από γονείς του σχολείου, σας παραθέτουμε αναλυτικά τα βήματα που ακολουθήθηκαν όχι μόνο από το δικό μας σχολείο, αλλά και από όλα τα σχολεία της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης σύμφωνα με τις οδηγίες που έλαβαν από το Υπουργείο Παιδείας και τις Διευθύνσεις Π.Ε.

Διαβάστε αναλυτικά το αρχείο εδώ.

Στο δια ταύτα δεν είχαμε μέχρι τώρα καμία ενημέρωση από τη σχολική επιτροπή για την προμήθεια εξοπλισμού στο σχολείο μας. Η τελευταία εγκύκλιος του ΥΠΑΙΘ δεν έχει φτάσει ακόμα στα σχολεία και δεν υπάρχει καμία ειδοποίηση από κανέναν δωρητή για παραλαβή υλικού.
Μόλις υπάρξει κάποια εξέλιξη και έχουμε νεότερα για τον εξοπλισμό, θα σας ενημερώσουμε άμεσα.

Σημείωση: Η τελευταία εγκύκλιος (από 18/05/2020) στάλθηκε στα σχολεία στις 19/05/2020