ANAKOINWSH001Ανακοίνωση    [22/09/2020]

Θέμα: «Συμπληρωματικές οδηγίες για τις εγγραφές στο Προαιρετικό Ολοήμερο Πρόγραμμα στον Ενιαίο Τύπο Ολοήμερου Δημοτικού Σχολείου και στο Τμήμα Πρωινής Ζώνης για το σχολικό έτος 2020-2021»

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες του σχολείου μας που δεν μπορέσατε να γράψετε το παιδί σας στο Ολοήμερο,

Σε εφαρμογή της με αρ. πρωτ. Φ7/118139/ΦΔ/Δ1/9-9-2020 (ΦΕΚ 3838/9-9-2020 Υ.Α) που προβλέπει ότι "Οι Διευθυντές/ντριες των Δημοτικών Σχολείων κάνουν δεκτές όλες ανεξαιρέτως τις αιτήσεις των γονέων/κηδεμόνων για φοίτηση των μαθητών/τριών στο Ολοήμερο Πρόγραμμα, χωρίς προϋποθέσεις,σας ενημερώνουμε ότι μπορείτε, αν το επιθυμείτε, να γράψετε με απλή δήλωση (κατεβάστε την εδώ) το παιδί σας στο Προαιρετικό Ολοήμερο Πρόγραμμα ή/και στο Τμήμα Πρωινής Ζώνης. Καταληκτική ημερομηνία ορίζεται η Παρασκευή 25-9-2020.Αν θέλετε να σας στείλουμε τη δήλωση για να την συμπληρώσετε στο σπίτι και να την επιστρέψετε πάλι μέσω του παιδιού σας, παρακαλώ ενημερώστε τον/την εκπαιδευτικό του τμήματος του παιδιού.

διαβάστε εδώ το έγγραφο                                                                         Με εκτίμηση

Η διευθύντρια του σχολείο