Μοσχάτο 18-10-2022

1

Την Trίτη 25 και την Τετάρτη 26 Οκτωβρίου 2022 θα πραγματοποιήσουμε τη δεύτερη ενημερωτική μας συνάντηση, μετά το σχόλασμα του πρωινού σχολείου και στις σχολικές αίθουσες των παιδιών σας, που θα διαρκέσει από τις 13:20΄έως και τις 14:00΄, προκειμένου να ενημερωθείτε για την ατομική πρόοδο των παιδιών.

Οι εκπαιδευτικοί των ειδικοτήτων εκείνη την ημέρα θα δέχονται τους γονείς στο γραφείο των δασκάλων στον α΄όροφο. Όσοι δεν θα είναι στο σχολείο μας, θα σας  ενημερώσουν για τον τόπο και τον χρόνο που θα γίνει η δική τους ενημέρωση.

Όλοι οι εκπαιδευτικοί θα δεχτούν τους γονείς στις αίθουσές τους. Τις ημέρες αυτές το Ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά.

Τρίτη 25 Οκτωβρίου: Τάξεις Β1, Β2, Δ1, Δ2, Ε2 και ΣΤ2΄.

Τετάρτη 26 Οκτωβρίου: Τάξεις Α2, Γ1, Γ2, Ε1 και ΣΤ1΄.

Η είσοδος στο σχολείο θα γίνεται -αφού αποχωρήσουν οι μαθητές-τριες- από την οδό Χειμάρας για τους γονείς της Β΄ Τάξης και από την οδό Πλάτωνος για όλες τις άλλες (Α2, Γ, Δ, Ε, ΣΤ).

Αίθουσες ισογείου παλαιού κτιρίου: Β1, Β2

Αίθουσες πρώτου ορόφου παλαιού κτιρίου είσοδος από το κυλικείο: Δ1, Δ2, ΣΤ1, ΣΤ2

Αίθουσες παλαιού κτιρίου μεσαία κεντρική είσοδος: Ε2

Αίθουσες νέου κτιρίου στον πρώτο όροφο, είσοδος από τα σκαλιά του νέου κτιρίου: Α2, Γ1, Γ2, Ε1

Όλες οι αίθουσες έχουν τη σήμανσή τους.

Παρακαλούμε πολύ όπως φροντίσετε να παραλάβει κάποιος το παιδί σας προκειμένου να μην παρατηρηθεί το φαινόμενο παιδιά να τρέχουν ανεξέλεγκτα στο κτίριο χωρίς επίβλεψη. Για τα παιδιά που έχουν σχολάσει υπεύθυνοι είναι οι γονείς τους.

Βεβαιώσεις για τους εργαζόμενους γονείς θα παραδίδονται από τους/τις εκπαιδευτικούς των τμημάτων.