kolymbhshΑγαπητοί Γονείς των τμημάτων της Γ΄Τάξης,

Σχετικά με το μάθημα της κολύμβησης σας ενημερώνουμε ότι τα τμήματα της Γ΄Τάξης έχουν προγραμματιστεί να ξεκινήσουν τα μαθήματα κολύμβησης το δεύτερο τρίμηνο (Ιανουάριος έως και τις 10 Μαρτίου 2023) στο κολυμβητήριο του Π. Φαλήρου. Συγκεκριμένα έχει ανακοινωθεί το ακόλουθο πρόγραμμα:

Γ1: Κάθε Δευτέρα 9:45-11:15΄

Γ2: Κάθε Τετάρτη 9:45-11:15΄

Τα τμήματα συνοδεύει η εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής, κ. Χριστίνα Πανταζή.

Η μετακίνηση γίνεται με πούλμαν και επιβαρύνει τους κρατικούς φορείς.

Τα ωράρια αφορούν στις ώρες αναχώρησης από το σχολείο ή από το κολυμβητήριο.

Αν υπάρξουν αλλαγές θα σας τις ανακοινώσουμε άμεσα.

Μετά τις γιορτές και με την επιστροφή τους στο σχολείο τα παιδιά θα παραλάβουν και έντυπες τις οδηγίες για το μάθημα της κολύμβησης. Ωστόσο, μπορείτε για να είστε προετοιμασμένοι σχετικά με το τι χρειάζονται τα παιδιά να τις διαβάσετε και εδώ.

Τσιφλίδου Χρυσούλα